Profesjonalne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wobec tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje dużo radości, ale też o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci tworzone są fenomenalne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.