Restaurants in Main Market

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane dania takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się też nie tak znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Kolacja we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włochów reguła. restauracja włoska Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro oraz cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać szeroki zestaw win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film